Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi’nde iki kurum stratejik işbirliğine imza attı

Rejeneratif tıpta dünya lideri bir kuruluş olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli Global Stem Cells Group ile Türkiye’de rejeneratif tıp alanında tanınmış bir lider olan StemBio, stratejik bir ortaklığa imza attı.

Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi’nde iki kurum stratejik işbirliğine imza attı
Yayınlama: 10.11.2023
22
A+
A-

ISSCA Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi 2023 kapsamında düzenlenen basın toplantısında ortaklığın detayları paylaşıldı.

Basın toplantısına Global Stem Cells Group Kurucusu ve ISSCA (Uluslararası Kök Hücre Uygulamaları Derneği) Halkla İlişkiler Direktörü Benito Novas, StemBio Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özsu, StemBio CEO’su İlker Halbutoğulları, Global Stem Cells Group Uluslararası Operasyonlar Direktörü M. Salih Yıldırım, Global Kök Hücre Grubu Başkanı David Christensen ve StemBio Medikal Direktörü Durmuş Burgucu konuşmacı olarak katıldı.

Global Stem Cells Group Kurucusu Benito Novas, Rejeneratif tıp alanında dünya lideri bir kuruluş olarak StemBio ile stratejik bir işbirliği yapmaktan ve onların rejeneratif tıp alanındaki uzmanlığından yararlanmaktan heyecan duyduklarını belirterek, “Bu işbirliği, araştırma ve geliştirmeyi hızlandırmayı, klinik denemeler yapmayı ve rejeneratif tıbbın ilerlemesi için yeni ürünler ve protokoller oluşturmayı hedeflemektedir. Bu ortaklık, toplum sağlığı için son teknoloji rejeneratif çözümler sunma misyonumuzu hızlandıracaktır.” ifadesini kullandı.

Rejeneratif tıp alanında önemli bir kilometre taşını simgeleyen ortaklık ile ilgili olarak StemBio CEO’su İlker Halbutoğulları ise şu bilgileri paylaştı:

“Bu işbirliği, rejeneratif tıp alanındaki iki güçlü oyuncuyu bir araya getirerek, çoklu merkezlerde legal otoritelerden izin alınarak rejeneratif tedavilerin araştırma, geliştirme ve uygulanmasında bir çığır açmayı amaçlamaktadır. StemBio ve Global Stem Cells Group'un bir araya getirdiği uzmanlık ve kaynaklar, rejeneratif bakımda inovasyon ve gelişmeleri sürdürmeyi hedefleyerek dünya genelindeki hastalara fayda sağlayacaktır. Bu çeşitli kaynaklarımız, StemBio'nun mükemmeliyete olan bağlılığını göstermekte olup biyoteknoloji üssümüzü Türkiye'deki rejeneratif tıp alanında önde gelen tesislerden biri yapmaktadır.”

StemBio ve Global Stem Cells Group iş birlikleri sayesinde kolektif uzmanlığı ve kaynaklarını kullanarak, rejeneratif bakımda yenilikçiliği ve ilerlemeleri teşvik ederek dünya çapında hastalara fayda sağlamaya hazırlanıyor.


www.ekonomigundemi.com.tr

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.