Biden’dan sosyal medyada ilginç paylaşım

5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde ilerleyen yaşı ve yaptığı gaflarla sık sık tartışılan ABD Başkanı Joe Biden, sosyal medya hesabı X’teki paylaşımıyla gündem oldu.

Biden’dan sosyal medyada ilginç paylaşım
Yayınlama: 12.02.2024
2
A+
A-

Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’a giren ve “bidenhq” isimli hesabından içerikler paylaşmaya başlayan ABD Başkanı Joe Biden, dün gece oynanan Super Bowl finaliyle ilgili de paylaşım yaptı.

Ülkede kendisi aleyhine başlatılan “Brandon” kampanyasının imgesini kullanan ve gözünden kırmızı ışın çıktığı görseli X hesabından yayınlayan Biden, “Tıpkı çizdiğimiz gibi.” ifadesini kullandı.

Just like we drew it up. pic.twitter.com/9NBvc5nVZE

— Joe Biden (@JoeBiden) February 12, 2024

BRANDON AKIMI NEDİR?

“Brandon” akımı 2022’ye dayanıyor. Televizyon kanalı NBC’nin, NASCAR Xfinity Series’i kazanan yarışçı Brandon Brown ile röportajı esnasında arkadaki kalabalık “S*kt*r git Joe Biden” diye tezahürat yaptı. Fakat NBC sunucusu bunu, “Hadi gidelim Brandon (Let’s Go Brandon)” şeklinde, Brown lehine bir tezahürat zannetti.

Bu olayın ardından üst düzey Cumhuriyetçiler, artan benzin fiyatlarından, yükselen enflasyondan ve Biden’ın diğer başarısızlıklarından bahsederken “S*kt*r git Joe Biden” demek için “Let’s Go Brandon” ifadesini kullanmaya başladı.

Biden’dan sosyal medyada ilginç paylaşım

O zamandan sonra Amerikan siyasetinde “Brandon” tabiri sıkça kullanılmaya başlandı. Hatta Biden ve iletişim ekibi, kendi aleyhlerine olan bu akımı kullanarak farklı görseller hazırlayıp lehte bir projeye çevirmek istedi.

Biden’ı güçlü ve kararlı bir lider olarak tasvir eden “Dark Brandon” görüntüsü ise, siyasi bir stratejiye dönüşerek Biden’ın kampanyasının bağış toplamasına yardımcı olmuş ve destekçilerini harekete geçirmişti.

Biden, DÜNYA Haberleri
www.ekonomigundemi.com.tr

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.