Avrupa piyasaları haftaya dalgalı başlangıç yaptıktan sonra pozitif açılışa yöneldi

İstanbul, 18 Haziran (DHA)- Avrupa hisse senetlerinin işlem haftasına karışık bir başlangıç yapmasının ardından Salı günü yükselişle açılması bekleniyor.

Avrupa piyasaları haftaya dalgalı başlangıç yaptıktan sonra pozitif açılışa yöneldi
Yayınlama: 18.06.2024
2
A+
A-

IG'ye göre, İngiltere'nin FTSE endeksi 28 puan artışla 8.174, Almanya'nın DAX endeksi 70 puan artışla 18.138, Fransa'nın CAC 40 endeksi 25 puan artışla 7.596 ve İtalya'nın FTSE MIB endeksi 92 puan artışla 32.757 düzeylerinde açılmaları tahmin ediliyor.

Avrupa piyasalarında, faiz oranlarını yüzde 5,25'te sabit tutması beklenen İngiltere Merkez Bankası'nın Perşembe günkü politika faizi kararını merakla bekliyor.

Pazartesi günü piyasalar için karışık bir gündü. Fransa'nın CAC 40 endeksi, yatırımcıların ülkenin yaklaşan parlamento seçimlerinde aşırı sağcı Ulusal Ralli partisinin zafer olasılığını tartmasıyla karışık sabah ticaretinin ardından yüzde 0,9 yükseldi. Endeks geçen hafta yüzde 6,2'den fazla değer kaybetti.

Asya-Pasifik piyasaları, Wall Street'in Pazartesi günkü yükselişinin ardından Salı günü gece boyunca güçlü bir toparlanma gösterdi ve yatırımcılar için bir rahatlama ve umut duygusu sağladı. Yatırımcılar şimdi Avustralya Merkez Bankası'nın faiz kararını bekliyor.

 


SANAYİ HABER AJANSI

www.ekonomigundemi.com.tr

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.