3 bakanlığa ilişkin ek ders kararı Resmi Gazete’de yayımlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, ek ders kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

3 bakanlığa ilişkin ek ders kararı Resmi Gazete’de yayımlandı
Yayınlama: 11.11.2023
5
A+
A-

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararlarına göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda hizmet içi eğitim, kurs ve seminerlerde ders veren eğitim görevlilerinin haftalık ücretli ders saatleri 39’dan 36’ya indirildi. Ayrıca, bu görevlilere fiilen çalıştıkları her 4 saat ders için saat dahil hizmetlere destek görevi karşılığında ek ders ücreti ödenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda hizmet içi eğitim, kurs ve seminerlerde ders veren eğitim görevlilerinin ek ders ücretlerine ilişkin esaslar, Cumhurbaşkanı Kararı ile değiştirildi. Buna göre, bu görevlilere fiilen çalıştıkları her 2 saat ders için saat dahil hizmetlere destek görevi karşılığında 1 saat daha ek ders ücreti ödenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan düzenlemeye göre bazı alanlarda görevlendirilen eğitim görevlilerine fiilen çalıştıkları her 2 saat ders için saat dahil hizmetlere destek görevi karşılığında 1 saat daha ek ders ücreti ödenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ek ders saatleri güncellendi. Buna göre, bu görevlilere fiilen çalıştıkları her 2 saat ders için saat dahil hizmetlere destek görevi karşılığında 1 saat daha ek ders ücreti ödenecek.

 

 


www.ekonomigundemi.com.tr

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.