Bugun...

İstanbul'da su sayaçları artık uzaktan okunacak! Pilot uygulama haziranda 2 ilçede başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, pilot bölgelerde su sayaçlarını uzaktan okuyacak teknolojik uygulamaya haziran ayından itibaren başlanacağını bildirdi. İlk olarak Esenler ve Beykoz’daki 3.500 konutta denenecek olan uygulama ile hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf yapılması planlanıyor.
facebook-paylas
 Tarih: 10-05-2022 10:21:19

İstanbul'da su sayaçları artık uzaktan okunacak! Pilot uygulama haziranda 2 ilçede başlıyor

İBB'den yapılan açıklamada fiziksel sayaç okumalarda yaşanan sorunların ortadan kalkacağı bir uygulamanın haberi verildi. Açıklamada, su aboneleri için başlayacak uygulamanın testlerin ardından doğal gaz sayaçlarında da uygulanmaya başlanacağı aktarıldı.

HAZİRAN AYINDA PİLOT BÖLGELERDE BAŞLAYACAK

Pilot bölge olarak belirlenen Esenler 15 Temmuz Mahallesi'ndeki TOKİ Konutları ile Beykoz Riva Mahallesi'nde Düşler Vadisi Riva Konut Projesi'ndeki faturaların artık uzaktan okunacağına işaret edilen açıklamada, "Esenler'de 2 bin 124, Beykoz'da 1500 konutta haziran ayından itibaren projeye başlanacak. Sistemin devreye girmesiyle birlikte İBB personel ve maliyet açısından önemli tasarruf ve verimlilik sağlayacak." ifadeleri kullanıldı.

"HEM ZAMANDAN HEM MALİYETLERDEN TASARRUF YAPACAĞIZ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, teknolojiyi hizmetlerine uyarlama ilkesiyle akıllı sayaç altyapısını hayata geçirdiklerini belirtti. Mermutlu, 2022'de toplam 20 bin akıllı sayaca geçişi tamamlamayı planladıklarını kaydederek, şöyle devam etti:

"Akıllı sayaç projesiyle her ay abonenin konutuna giderek gerçekleştirdiğimiz okuma işlemlerini uzaktan yapabileceğiz. Yine açma-kapama gibi işlemleri de uzaktan gerçekleştirebileceğiz. Ayrıca İstanbullulara tüketim değerleri ile ilgili de anlık bilgi sunabileceğiz. Bütün bunları gerçekleştirirken hem zamandan hem de maliyetlerden ciddi bir tasarruf da sağlayacağız. Şu an test aşamasındayız. Verimli olması halinde İstanbul geneline yayılmasını hedefliyoruz."

/ Berk Özkan - Ekonomi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haziran, Pilot, su, Ekonomi, Güncel, Haberler

Etiketler
  Kaynak: www.haberler.com

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI
Telefon
WhatsApp
YUKARI