Bugun...

ERZURUMLU SANAYİCİLER İFTARDA BULUŞTU.

Erzurumlu sanayiciler iftar organizasyonunda buluştu. Erzurum 1. OSB’nin organize ettiği akşam yemeğine çok sayıda sanayici ve yatırımcı katılım sağladı.
facebook-paylas
 Tarih: 28-04-2022 09:05:45

ERZURUMLU SANAYİCİLER İFTARDA BULUŞTU.

Sanayicilerin bir araya gelerek kaynaşma fırsatı bulduğu iftar yemeği organizasyonuna Erzurum Valisi Okay Memiş ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de eşlik etti. Her iki isim de sanayicilerin yanlarında olduklarını ifade ederek, beklenti ve taleplerini karşılamaya odaklandıklarını dile getirdi. Programda konuşan Memiş, Erzurum'un turizm, tarım, hayvancılık ve sağlık yatırımlarında Türkiye ortalamasının üzerinde bir şehir olduğunu söyledi.

 

Kentte sanayileşmenin yeterince iyi seviyede olmadığını ve 2. OSB’nin zeminiyle ilgili bir problem yaşandığını aktaran Memiş, "Başta Erzurum milletvekilimiz Recep Akdağ ve diğer milletvekillerimizin sayesinde askeriyeye ait olan yeni bir yer devraldık, burada belediyemizle yapılan çalışma sonucunda 300'e yakın fabrikanın yapılacağı alan oluşturuluyor" ifadelerini kullandı. Memiş, kenti ekonomik ve sanayi anlamında ileriye götürmek adına büyük gayret içerisinde olduklarını dile getirdi.

 

Yeni yapılacak OSB için ön sözleşmeleri imzaladıklarını ve burada fabrika kurulumu için çok sayıda talep aldıklarını anlatan Memiş, şunları kaydetti: "Sadece bir fabrika 50 dönüm yer istiyor ve artı 5 bin istihdam sözü veriyor. Biz, krizi fırsata çevireceğiz. Erzurum'u üreten bir kent yapmak istiyoruz. Tek gayemiz Erzurum'a hizmet etmek, sokakta gezen vatandaşımıza iş bulmak. Devletin tek kuruşunu heba etmiyoruz. Yatırıma, istihdama harcıyoruz. Biz temelini oluşturuyoruz, sanayicimizin fabrikasını kurup istihdama yönelmesinin önünü açıyoruz. Hep birlikte, sizlerle yolumuza devam edeceğiz."

  

15 BİNİ AŞTI

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen de Erzurum Valisi Memiş ile şehrin iktisadi gelişimi için yoğun çaba içerisinde olduklarını belirterek, "Kentimizin nihai kalkınma hedefi istihdam ile doğru orantılıdır. 8 yılda 15 binin üzerinde istihdam sağladık. Bir istihdam ve sanat okulu olarak nitelendirilen Erzurum Sanat ve Meslek Eğitimi kurslarında sektörlere ara eleman yetiştiriyoruz.

İş insanlarımızın bu kente yatırım yapmaları için her alanda her sektörde yoğun bir mücadelemiz var" diye konuştu. İftar programına, Aziziye Kaymakamı Abdulkadir Çelik, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, gazeteciler, cemiyet başkanları, STK temsilcileri ve iş adamları katıldı.

      

"KENT EKONOMİSİNİ SIRTLIYORUZ"

Sanayicilere organizasyona katılımları için teşekkür ederek söze başlayan organize sanayi üssünün genç Başkanı Murat Urkuç, “Günümüzde yaşadığımız birtakım sıkıntı ve zorluklara rağmen ülke ve şehir ekonomisi için büyük çaba sarf ediyoruz” şeklinde konuştu. Organizasyonun ev sahibi olan 1. OSB Başkanı Murat Urkuç, üretim ve istihdam adına her türlü taleplerine olumlu yanıt veren ve desteklerini esirgemeyen Vali Memiş ile Başkan Sekmen'e sanayiciler adına teşekkür etti.

   

 

 

  Editör: EKONOMİ GAZETESİ
  Kaynak: SANAYİ MEDYA AJANSI

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SANAYİ Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI
Telefon
WhatsApp
YUKARI