Bugun...
SON DAKİKA

ÇARGAH AİLESİ’NDEN BİR YILDIZ DAHA KAYDI

 Tarih: 31-05-2021 12:23:00  -   Güncelleme: 13-06-2021 18:53:00
M. Umut KARAKÜLAH

Bir süredir köşe yazılarımda bir önceki haftanın ekonomik ve siyasi gelişmelerini derleyerek sizlerin beğeni ve bilgisine sunuyordum. Ancak bu hafta yazımı hazırladığım sıralarda aldığım hazin bir haber beni ve birçok kişiyi derinden sarstı.

Lakin hayat telaşına ara vererek kendimize yeni bir kapı açtığımız ve haftada bir yaptığımız çalışmalar ile bu karmaşık, yoğun tempomuzdan kurtularak yeni bir dünyaya geçiş yaptığımız Çargah Türk Müziği Topluluğu’nun çok kıymetli bir ismini kaybetmenin büyük üzüntüsü içerisindeyiz.

Sizlerle birçok kez paylaştığım üzere rahmetli babamın, hem müzisyen hem de astsubay olması hasebiyle benim de bir nevi hayatım hep müzikle geçti. Müziğe olan ilgi ve alakam ile müzik aletlerini çalmayı öğrenirken rahmetli babam bana hep nota ve usul dersleri almamın, işi layıkı ile öğrenmemin çok önemli olduğunu söylemişti. Ve bir şekilde yollarımızın kesiştiği (iyi ki de kesişmiş) Çargah Türk Müziği Topluluğu’na 7 yıl öncesinde dahil olmam ile yeni bir dünyanın içine girmiştim. Çargah ailesinin bir ferdi olmamın gurur ve mutluluğunu da birçok kez sizlerle paylaşmıştım.

Gelelim bizleri hüzne boğan o hazin habere: Çargah ailemizin çok uzun yıllardır önemli solist ve koristlerinden biri olan GÜLŞEN FANOSÇU hanımefendiyi, GÜLŞEN ablamızı kaybettiğimizin haberi yüreklerimize kor gibi düştü.

Temiz kalbi, hanımefendiliği, güler yüzü ile bize hep pozitif enerjisini veren GÜLŞEN ablamız, bir yıldır mücadele ettiği akciğer kanseri hastalığına maalesef 58 yaşında yenik düştü.

Aynı şekilde yine aramızdan çok hazin ve erken bir şekilde ayrılan LEMAN DALARSLAN ablamız gibi. Ve bir döneme 45’lik plakları ile damga vurmuş, Türk Müziği’ne çok değerli katkılarda bulunmuş ARHAN TEKVAR abimiz gibi… Ebediyete intikal etmiş isimlerini sayamadığım birçok kıymetli Çargah ailesi ferdi gibi...

Çalışmalarımızda solo eserleri icra etmek için sahneye çıktığımda, sesim titreyerek bakışlarımızın kesiştiği anda bana gözleri ile ‘tamam oldu gayet güzel gidiyorsun, rahat ol, devam et’ dercesine verdiği enerjiyi hiç unutamayacağım GÜLŞEN ablamın…

Söyleyecek çok söz var ama cümleler boğazıma düğümleniyor, kalemim kırılıyor...

Onun bizlere gösterdiği iyi insan, doğru insan olabilme düsturunu örnek alarak ve yüreğimizde o muhteşem gülüşünü hissederek çalışmalarımızı sanki o varmış gibi, bizi hep izliyormuş gibi sürdüreceğiz.

Kıymetli çocuklarına, ailesine, sevenlerine ve tabi ki Çargah ailemize başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah, GÜLŞEN ablamızın mekanını cennet eylesin, ruhu şad olsun.

Büyük üstat Alaeddin Yavaşça’nın dediği gibi;

“Artık Bu Solan Bahçede Bülbüllere Yer Yok, Bir Yer Ki Sevenler, Sevilenlerden Eser Yok”...

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI
Telefon
WhatsApp