Bugun...

SERDAR PLASTİK MÜKEMMELİYET MERKEZİ KURUYOR

Plastik sektörüne yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmek amacıyla Serdar Plastik ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, “İlhami Tütek AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi” açılacak.
facebook-paylas
 Tarih: 11-03-2022 08:52:55

SERDAR PLASTİK MÜKEMMELİYET MERKEZİ KURUYOR

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Serdar Plastik A.Ş. arasında, plastik teknolojisi sektörüne yönelik nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve okul-sanayi iş birliklerinin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla "Meslekî ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Protokol kapsamında, “İlhami Tütek AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi”nin açılması planlanıyor. İlhami Tütek AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi ve fabrikada bir dizi incelemede bulunmak üzere, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener ve Daire Başkanı Korkut Koçak tarafından bir ziyaret gerçekleştirildi. Heyeti, ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Serdar Plastik Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Serdar Tütek ağırladı. Ziyaret süresince, mesleki eğitim çalışmaları icra eden öğrenciler ve usta öğreticiler ile görüşmeler gerçekleştirilerek, AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezinin, Türkiye'de mesleki ve teknik eğitim üzerinde yaratacağı katma değer üzerine fikir alışverişi yapıldı.

 

EĞİTİM FAALİYETLERİ DE YÜRÜTÜLECEK

Ankara 1. OSB’de kurulacak Merkezin, bütüncül bir yapıda tasarlanması amaçlanıyor. Merkezde çeşitli eğitimler düzenlenmesinin yanında AR-GE faaliyetleri de yer alacak. Ayrıca OSB civarında bulunan 3 adet mesleki ve teknik Anadolu lisesi ile mesleki eğitim merkezi, kurulacak Merkez ile ilişkilendirilecek ve böylelikle farklı tarafların uygulama, araştırma, üretim ve eğitim bağlamında bir araya geleceği işlevsel bir yapı tesis edilecek.

 

PATENT ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Bir yandan öğrenciler, OSB ve Merkez iş birliğindeki işletmelerde mesleki eğitimlerini alacaklar diğer yandan öğretmenlere yönelik de sürekli mesleki gelişim çalışmaları düzenlenecek. Protokol kapsamında, öğrencilere burs desteği sağlanmasının yanında istihdama da öncelik verilecek. Merkez; bütün bunların yanında plastik teknolojisi alanında hayata geçirilecek patent, faydalı model, tasarım ve marka çalışmaları, öğretmenler, öğrenciler ve Serdar Plastik A.Ş. birlikteliğinde ortak faaliyet alanı niteliğine sahip olacak.

  Editör: EKONOMİ GAZETESİ
  Kaynak: EHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SANAYİ Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI
Telefon
WhatsApp
YUKARI