Bugun...
SON DAKİKA

OSB’LER YÜZDE 100 YERLİ VE MİLLİ ‘OSBÜKBULUT’A TAŞINIYOR

Organize sanayi bölgelerinde üretim yapan 67 bin sanayi işletmesi ve OSB bölge müdürlüklerinin verilerinin güvenli bir şekilde yedeklenip, kullanılabileceği yüzde 100 yerli ve milli bulut sistemi hayata geçirildi.
facebook-paylas
 Tarih: 29-07-2022 14:20:41

OSB’LER YÜZDE 100 YERLİ VE MİLLİ ‘OSBÜKBULUT’A TAŞINIYOR

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından organize sanayi bölgelerinde üretim yapan 67 bin sanayi işletmesi ve OSB bölge müdürlüklerinin verilerinin güvenli bir şekilde yedeklenip, kullanılabileceği yüzde 100 yerli ve milli bulut sistemi hayata geçirildi.

OSBÜKbulut sisteminin organize sanayi bölgelerine tanıtıldığı online lansman toplantısında konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, organize sanayi bölgelerini ve katılımcı sanayi işletmelerini yüzde 100 yerli ve milli olan OSBÜKbulut’u kullanmaya davet etti.

DÜNYANIN HER YERİNDEN 7 GÜN 24 SAAT ULAŞILABİLECEK

OSBÜKbulut’un OSB’leri ve OSB sanayicilerini milyonlarca liralık donanım yatırımlarından da kurtaracağını ifade eden Kütükcü,  “OSB’lerimiz ve bölgelerimizdeki 67 bin sanayi işletmemiz OSBÜKbulut ile verilerini daha güvenli ortamda, KVKK gerekliliklerine uygun biçimde yedekleyebilecekler, iş süreçlerini dijital ortama aktarabilecekler ve bu verilerine dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat ulaşabilecekler.

Ayrıca kurumsal sunucu ihtiyaçlarını çok daha düşük maliyetlerle karşılayabilecek, işletme ve bakım maliyetlerinden ciddi tasarruflar sağlayabilecekler.  İhtiyaç duydukları başta muhasebe uygulamaları olmak üzere birçok uygulamayı düşük maliyetle OSBÜKbulut üzerinden kullanabilecekler. OSBÜKbulut, OSB’lerimizin ve işletmelerimizin dijitalleşme süreçlerine de önemli katkı sunacak” dedi.

OSBÜKBULUT, OSB’LERE TANITILDI

NetDataSoft firması Genel Müdürü Yusuf Tulgar da, bir sunum yaparak OSBÜKbulut Sistemi ile ilgili teknik bilgiler verdi. Tulgar, OSB’ler, OSB firmaları ve çalışanlarının OSBÜKbulut’ta dijital verilerini saklayabileceklerini, kurumsal kaynak planlama uygulamalarını ve antivirüs yazılımlarını kullanabileceklerini anlatarak, http://bulut.osbuk.org/ adresinden ulaşılabilen OSBÜKbulut’un sunacağı hizmetlerle ilgili detaylı bilgi verdi.

  Editör: EKONOMİ GAZETESİ
  Kaynak: SANAYİ MEDYA AJANSI

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SANAYİ Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI
Telefon
WhatsApp
YUKARI