Bugun...

MEBET TESTİNİN 7'NCİSİ ASO 1.OSB’DE DÜZENLENDİ

Mesleki ve teknik eğitim veren okullar ile özel sektör arasındaki iş birliği ve ilişkilerin güçlendirilmesi, mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin arttırılması ve testin tanınabilirliğinin artırılması amacıyla ASO 1.OSB’de geleneksel olarak düzenlenen MEBET testinin 7'ncisi gerçekleştirildi.
facebook-paylas
 Tarih: 06-11-2021 19:12:17  -   Güncelleme: 06-11-2021 19:21:17

MEBET TESTİNİN 7'NCİSİ ASO 1.OSB’DE DÜZENLENDİ

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Tahsin Ata ve Coşkun Çelikten, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Gürler Soylu, sanayiciler, iş adamları, bürokratlar ve çocukları katıldı.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, konuklara ASO 1.OSB’nin eğitim kurumları olan ASO Teknik Koleji, Erkunt Mesleki Eğitim Merkezi, Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Ankara Üniversitesi ASO 1.OSB Meslek Yüksekokulu, ASO 1.OSB Anaokulu, ASOSEM ve Model Fabrika’nın uygulamaları ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verdi

.

Program, davetli misafirlerin lise çağında olan çocuklarına Mesleki Eğitim Beceri Testinin yapılması ve ASO Sürekli Eğitim Merkezinin eğitim ve uygulama atölyelerinin detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

Erkunt Eğitim Merkezi ve ASO 1.OSB tarafından  uygulanan Mesleki Beceri Testleri (MEBET) ile öğrencilerin doğru mesleklere yönlendirilmesinde büyük başarı sağlıyor. MEBET testlerinin ilk versiyonunun uygulanmaya başladığı 2007'den bu yana testler sonucunda ASO teknik okullarına yönlendirilen öğrenciler eğitim gördükleri mesleki alanda çalışma yaşamını sürdürüyor.

 

  Editör: EKONOMİ GAZETESİ
  Kaynak: EHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SANAYİ Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI
Telefon
WhatsApp
YUKARI