Bugun...
SON DAKİKA

ÇETİN CEVİZ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

2014 yılından bu yana sosyal, toplumsal, ekonomik ve teknolojik yönden değer vadeden projeleri ödüllendiren Çetin Ceviz Proje Yöneticisi Ödülleri, renkli anlara sahne oldu. Proje yönetiminin geleceğinin de konuşulduğu törende, finalistler ödüllerini aldı.
facebook-paylas
 Tarih: 13-05-2022 17:34:35  -   Güncelleme: 13-05-2022 17:38:35

ÇETİN CEVİZ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Proje Yöneticisi Ulusal Meslek Standardı'nın yaygınlaştırılması ve mesleğe katkı verenleri teşvik etmek amacı ile ilk kez 2014 yılında verilen Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü "Çetin Ceviz" Proje Yöneticisi Ödülleri, sahipleri ile 9’uncu kez buluştu. NORM Eğitim Danışmalık Derneği tarafından Alarko’nun ev sahipliğinde düzenlenen ödül törenine, finalistler, eğitim kurumları, basın ve sektör temsilcileri katıldı. Başvurular, En İyi Kadın Proje Yöneticisi, En İyi Erkek Proje Yöneticisi, En İyi Genç Proje Yöneticisi, En İyi Proje Ekibi ve En İyi Proje olmak üzere 5 kategoride değerlendirildi.

SERTİFİKANIN ELİ KULAĞINDA MI?

Nedret Orbay, yaptığı konuşmada, "Bu yıl Çetin Ceviz Ödülleri 9. kez sahiplerini buluyor. Ne yazık ki bu yıl bizim için zor çünkü bu işi başlatan, bizleri de ikna eden Cem Mekik'i geçen yıl kaybettik. Zamanının ilerisinde, vizyoner, hayal eden, ideallerinden vaz geçmeyen, alçakgönüllü bir dosta zamansız veda hepimizi çok üzdü. 2012 yılında güçlerimizi bir araya getirmeye karar verdiğimizde henüz Proje Yöneticisi Meslek Standardı yoktu ve bu konuda bir çalışmanın küresel alanda da olmadığını görerek çıktığımız yol bizi buraya getirdi. Ulusal Proje Yöneticisi Sertifikası’nın da çok yakında yaygın sertifikalar arasında yer alacağından hiç kuşkumuz yok. Bu yıl aldığımız başvuruların sayısı ve çeşitliliği ödüllerin benimsendiğini, önemsendiğini ve tanınırlığının ne kadar arttığını gösteriyor" diye konuştu. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden, kamu, yerel yönetimler, sivil toplum ve özel sektörden aldıklarıbaşvuruların gelecek adına umut verici olduğunu ifade eden Orbay, sözlerini sponsor ve katılımcılara teşekkür ederek tamamladı.

TÖRENDE DUYGUSAL ANLAR

Mesleğe, projelerine, kurumlarına değer katmaya aday proje yöneticilerine özel jüri tarafından seçilerek verilen “Mesleğe Katkı Onur Ödülleri” bu yıl, proje yöneticiliği ile ilgili vizyonu ile “Ulusal Proje Yöneticisi Meslek Standardı” ve “Çetin Ceviz Proje Yöneticisi Ödülleri”nin bugünlere gelmesini sağlayan M. Cem Mekik adına verildi. Yakın zamanda hayata veda eden “Çetin Ceviz Ödülleri”nin isim babası Mekik için TPYME Onursal Başkanı Nedret Orbay ve Proje Yönetimi Eğitmeni Seçil Fırat’ın yaptığı konuşmalar tüm ekibe ve katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

TSO BAŞKANI DA KATILDI

2021’in Çetin Cevizleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Eğitim Derneği, VESTEL, TPAO, MAKEL, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı, SDT gibi yapılar yer aldı. VBT Yazılım, ALFA, Afyon TSO’nun sponsor olduğu etkinlikte Afyonkarahisar TSO Başkanı Hüsnü Serteser de söz alarak organizasyonun yaratacağı büyük etkiden ve potansiyel çıktılarından söz etti. Mehmet Auf’un sunumuyla renklenen etkinlikte, ilerleyen yıllarda da ödül töreninin düzenleneceği ve etkinliğin kapsamının genişleyeceği de vurgulandı.

 

En İyi Proje Yöneticisi

Kadın

Selin ŞANSAL SAĞDIÇOĞLU

Türk Eğitim Derneği

Finalistler

Erengül ÜSTÜNBOSTANCI

Türkiye Sakatlar Derneği

Gaziantep Şubesi

Melek YAVUZ

Tarım Orman Bakanlığı DKMP

En İyi Proje Ekibi

​Acil İZMİR Proje Ekibi

İzmir Büyükşehir Bld. İtfaiye D. Bşk.

​TMBE Proje Ekibi

VESTEL Müşteri Hizmetleri

Finalistler

ALBİKERE Proje Ekibi

Afyon Eğitim Vakfı

Yetkinlik Yönetimi Proje Ekibi

Türkiye Petrolleri A.O.

En İyi Proje Yöneticisi

Erkek

Orhan YILMAZ

Milli Eğitim Bakanlığı

Finalistler

Fatih ÇATAL

İFYIL Termo İklimlendirme San.T.Ltd.

Serhan SEMERCİ

VESTEL Elektronik A.Ş.

En İyi Proje

Yetkinlik Yönetimi

Türkiye Petrolleri A.O.

Finalistler

İyilik Peşinde Koş Projesi

Adım Adım

Otomatik Arıza Süreçleri Projesi

VESTEL Müşteri Hizmetleri

En İyi Proje Yöneticisi

Genç

Hande ERDEVİR

MAKEL Yatırım ve Üretim Tekn. A.Ş.

Finalistler

Gülsüm GÖCEN ÇAĞLAR

BYS Grup A.Ş.

Hüseyin YAPICI

IEEE Computer Society Türkiye

  Editör: EKONOMİ GAZETESİ
  Kaynak: SANAYİ MEDYA AJANSI

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SANAYİ Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI
Telefon
WhatsApp
YUKARI