Bugun...
SON DAKİKA

Bakan Soylu ile tartışan Özdağ'a AK Parti'den sert tepki: Nefret siyaseti ile vatanseverlik bir araya gelmez

Son dönemlerde göçmenlerle ilgili çıkışları ile gündeme gelen ve son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile sert bir tartışmaya giren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten tepki geldi. Çelik, sosyal medya hesabından Cumhuriyetimize ve demokrasimize karşı en büyük kötülük nefret siyasetidir. Nefret siyaseti ile vatanseverlik bir araya gelmez. Kin ve nefret tohumları ekmek vatanseverliğin düşmanıdır mesajını paylaştı.
facebook-paylas
 Tarih: 07-05-2022 10:48:18

Bakan Soylu ile tartışan Özdağ'a AK Parti'den sert tepki: Nefret siyaseti ile vatanseverlik bir araya gelmez

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, göçmenlerle ilgili söylemleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Özdağ, son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile sert bir tartışmaya girdi ve bakanlık önüne giderek Soylu'ya meydan okudu. Olayın yankıları sürerken dikkat çeken bir açıklama da AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

"AŞIRI IRKÇILIĞI TÜRK SİYASETİNE TAŞIMAK İSTİYORLAR"

Aşırı ırkçılığı Türk siyasetine taşıma gayreti olduğunu belirten Çelik, "Siyasette herhangi bir politikayı eleştirmek demokratik bir haktır. Ancak kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek demokrasimizi zehirlemektir. Avrupa'nın ırkçı aşırı sağının dilini Türk siyasetine taşıma gayretleri milli bir siyaset değildir" dedi.

İşte Çelik'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar;

"Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen iftira kampanyaları açık provokasyondur. Ak Parti bu provokasyonlara bugüne kadar geçit vermediği gibi bugünden sonra de geçit vermeyecektir!

"YABANCI OPERASYONLARIN FARKINDAYIZ"

Yakın bölgemizde yakıcı gelişmeler yaşanırken Türkiye tarihi ve büyük diplomatik atılımlara imza atıyor. Cumhurbaşkanımız çok kapsamlı ve stratejik bir barış diplomasisine liderlik ediyor. Aziz milletimiz yabancı operasyonların elverişli zemini olan nefret siyasetlerinin farkındadır... Devletimiz, ulusal çıkarlarımızı hedef alan saldırıları boşa çıkartacak kudret ve kararlılıktadır. Ak Parti, nefret siyasetine karşı durmaya devam edecektir.

"VATANSEVERLİK, NEFRET VE KİN SİYASETİNE GEÇİT VERMEMEKTİR"

Türkiye her türlü siyasi nefret virüsüne karşı yüksek bağışıklığa sahiptir. Bir yerde nefret siyaseti görürseniz, ideolojisi ne olursa olsun, bu ülkeye karşı kökü dışarda bir kötülük hazırlığı olduğundan emin olabilirsiniz. Vatanseverlik, nefret ve kin siyasetine geçit vermemektir.

"EN BÜYÜK KÖTÜLÜK NEFRET SİYASETİDİR"

Cumhuriyetimize ve demokrasimize karşı en büyük kötülük nefret siyasetidir. Nefret siyaseti ile vatanseverlik bir araya gelmez. Kin ve nefret tohumları ekmek vatanseverliğin düşmanıdır."

Haberler.com - Politika

Ömer Çelik, Politika, Güncel, Haberler

Etiketler
  Kaynak: www.haberler.com

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER POLİTİKA Haberleri
  HABER ARŞİVİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI YUKARI
Telefon
WhatsApp
YUKARI