UA-165355319-1
Bugun...


Hasan GÜLTEKİN

facebook-paylas
BAĞIMSIZLIK RUHUYLA BESLENEN MİLLİ SANAYİ VİZYONU
Tarih: 26-10-2020 13:31:00 Güncelleme: 29-10-2020 13:36:00


29 Ekim 1923, tarihte eşine az rastlanır bir başarının yaşandığı gündür. Yokluğun, işgalin pençesinde var olma mücadelesi veren büyük Türk milleti, sonsuz emekleriyle önce İstiklal Harbi’ni kazanmış, ardından Atatürk’ün önderliğinde milletin bağımsızlığını perçinleyen cumhuriyetin temellerini atmıştır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, cumhuriyet idaresidir” sözüyle belirttiği gibi bağımsızlığına düşkün milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde “hâkimiyet kayıtsız ve şartsız milletin” olmuştur. Büyük fedakârlıkla kurulan, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz bu devletin vatansever yurttaşları olarak cumhuriyetin yaydığı aydınlığın, dostluğun, kardeşliğin ışığında ülkemizi her alanda el birliği ile daha da yükseklere taşımak hepimizin milli mirası ve görevi olmuştur.

97 yıl önce bizlere emanet edilen bu mirası korumak ve daha ileriye götürmek hepimizin ortak vazifesidir. Bağımsızlık ruhu, milletimizin asil kanında bulunduğu gibi günümüzde tek millet, tek bayrak anlayışıyla da toplumumuzun ortak bir paydası ve milli bir duruş haline gelmiştir. Öyle önemli alanlara sirayet etmiştir ki, yerli ve milli üretime odaklandığımız son yıllarda bağımsızlık ruhumuzun daha net anlaşılması, sanayideki başarılarımızın arkasındaki güç olarak ele alındığında anlaşılabilir.

Sanayideki yerli ve milli üretim perspektifi üretimin her aşamasına sirayet etmiş ve bu bilinç ve duygu ile çoğalmıştır. Ekonomimizin en zor dönemlerinde, üretimden vazgeçmeyen sanayicimiz, ekonomiye katkı sağlamak, istihdam yaratmak yerli ve milli üretime olan inancı aşikârdır. İvedik OSB olarak, ekonomimizin gücünü artıracak, devletimizin yapısını sağlamlaştıracak, ihracatımıza sınıf atlatacak ve katma değer temelli üretimimizle anılacak bir sanayi bölgesi olma yolunda, omuzlarımızdaki sorumluluğun farkındayız.

 Bu tatlı yorgunluğun yük değil, bir paydaş sorumluluğu olduğunun bilincindeyiz. Ülkemiz bugün laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olmanın sağladığı güçle çağdaş dünyada yerini almakta ve yüzlerce yıl önce olduğu gibi bugün de kendisine karşı oynanan bütün kirli oyunları boşa çıkararak hak ettiği parlak geleceğe doğru hızla yol almaktadır.

 Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi sonsuz şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz. 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARA
YAZARLAR
HABER ARŞİVİ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
sanalbasin.com üyesidir
YUKARI